Epoksi zemin kaplama

Epoksi kaplama nerelerde kullanılır?

Epoksi kaplama önceleri fabrika, atölye, depo zeminlerinde kullanılmıştır. Bu tür imalathane, depo gibi zeminler eğer beton halinde bırakılırsa çok kısa zamanda zemin tozuması kaçınılmaz olacaktır. Zemin tozuması kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Çünkü bu tozlar üretim alanlarında makinelerin çalışma performanslarını negatif olarak etkiler. Aynı zamanda üretilen ve depolanan malların tozlanmasına ve dolayısıyla defolu hale gelmesine sebep olur. Günümüzde ise epoksi kaplamalar yüzey düzgünlüğü, eksiz oluşu ve en önemliside çok çeşitli renk seçenekleri sunmalarından dolayı showroom, ofis, konut, toplantı mekanları vb. alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Epoksi kaplanacak olan zeminler nasıl olmalıdır?

Eğer bir yüzeye epoksi kaplatmak istiyorsanız mutlaka üzerine epoksi kaplanacak olan zemin, dayanıklı bir beton, yüksek dozajlı bir şap vb. türden sağlam bir zemin olmalıdır. Epoksi yüzeyin altı eğer zayıfsa yapılmış olan epoksi kaplama kısa ömürlü olacaktır. Bu nedenle eğer epoksi altındaki zemin kuvvetli değilse mutlaka bu zayıf zemini kuvvetlendirmek gerekecektir.

Seramik yüzeylere epoksi kaplanırmı?

Evet, seramik yüzeylerede epoksi kaplanabilir. Ama eğer seramiklerde yerden kalkma, ufalanma varsa bunların öncelikle tamir edilmesi gerekmektedir. Ancak bundan sonra seramik yüzey üzerine kaplama yapabiliyoruz.

Epoksi yaptırmaya karar verdiniz, peki ya fiyat?

Epoksinin birim fiyatını çeşitli faktörler etkiler. Kaplama cinsi, kaplama kalınlığı, üzerine epoksi yapılacak olan yüzeyin düzgünlüğü, epoksi kaplama metrajı vs.vs.vs.  Bu kadar çok değişken bir araya gelince uygulama fiyatını, mutlaka zemin  yüzeyine bakıp, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra veriyoruz.  Eğer acil bir fiyat talebiniz varsa, bu durumda telefonda uygulamayı yaptıracak kişiden yüzey bilgilerini öğreniyoruz ve buna göre fiyatı belirliyoruz.

Epoksi kaplama da hangi yüzey dokuları mevcuttur?

Bu soruya genel olarak iki çeşit yüzey seçeneğimiz vardır diyebiliriz. Bunlar düz ve dokulu yüzeylerdir.

Eğer uygulamayı iş, yaşam, sağlık alanlarında (Hastahane, büro, konut vb) yaptıracaksanız seçeneğiniz düz yüzeyli olacaktır.

Kayma problemi olan bölgelerde veya  otopark, depo, sistem odası gibi alanlarda epoksi istenirse  dokulu yüzeyli epoksi iyi bir alternatif olacaktır.

Islak yüzeyli alanlarda(Mutfak, çamaşırhane vb.) ise genellikle  pürüzlü düz yüzeyli epoksi doğru seçenektir. Çünkü bu tür yüzeylerde hem temizlik kolay yapılır ve hemde yüzey kaymaz yapıdadır.

Hangi renklerde epoksi yapabiliyoruz?

RAL K7 kartelasındaki renk seçeneklerinde uygulama yapabilmekteyiz.